Dramblio Kaulo KrantasVieno didžiausių gamintojų kavos kiekis nustelbia kokybę

Dramblio Kaulo Krantas niekada nebuvo aukščiausios kokybės kavos gamintojas. Tik nedidelę šios šalies derliaus dalį sudaro arabika rūšies medeliai. Įtraukėme šią šalį į mūsų vadovą, nes aštuntojo dešimtmečio pradžioje ji buvo trečia pagal produkcijos kiekį kavos gamintoja pasaulyje, per metus pagamindavusi 5 milijonus maišų. Šiuo metu Krantas užima penktą vietą, per metus pagamina 4,4 milijonus maišų. Robustos kavos gamyboje nusileidžia tik Indonezijai (kuri siūlo 6,8 milijonų maišų).

Viena iš gamybos sumažėjimo priežasčių yra mažėjantis auginimo plotų našumas, kuris aštuntame dešimtmetyje buvo 250 kg/ha. Tam turėjo įtakos bendras krašto skurdas, medelių senėjimas ir jų našumo mažėjimas. Investicijų ir strateginio planavimo nebuvimas negatyviai veikia kavos pramonės rezultatus. Paskutiniuoju metu vyriausybė ėmėsi veiksmų situacijai pagerinti. Kontroliuojančios valstybinės institucijos buvo sumažintos ir perorganizuotos, o dalis produkcijos perduota privačioms firmoms. Žemdirbiams, išauginantiems geresnes pupelių rūšis, garantuojamos minimalios supirkimo kainos, o eksportuotojai yra skatinami pirkti žaliavą tiesiai iš gamintojų.

Šiuo metu 80 proc. kavos eksporto yra skirta Europos Sąjungos šalims, o pagrindinės pirkėjos yra Prancūzija ir Italija. Gerdami šių šalių prekybos centruose parduodamą kavą galime daryti prielaidą, kad geriame Dramblio Kaulo Kranto kavą.