EkvadorasAukščiausiai esantys arabinių kavamedžių (Coffea arabica) auginimo rajonai

Pirmieji arabiniai kavamedžiai Ekvadore buvo pasodinti labai neseniai – 1952 metais. Kava iš šių plantacijų yra geros kokybės, tas ypač pasakytina apie pupeles, kurios surenkamos birželio pradžioje.

Pupelės yra klasifikuojamos į šias grupes: Galapagos, Gigante (abiem atvejais tai yra didelės ir sunkios pupelės), No.1 ir Extra Superior. Paskutinė iš šių grupių atitinka kokybei, kurią pripažįsta ekspertai iš Skandinavijos. Pagrindinė Ekvadoro gamintojų problema yra pastovaus geros kokybės lygio išlaikymas. Nepaisant to, šio krašto kava turi subalansuotą, skaidrų skonį ir įdomų savitą charakterį.

Ekvadore, kaip vienoje iš nedaugelio Pietų Amerikos valstybių, didysis kavamedis (robusta coffee) yra auginamas panašiame lygyje kaip ir arabinis kavamedis. Pirmosios gamyba netgi didėja, kadangi trūksta teritorijų, kurios būtų tinkamos arabinio kavamedžio auginimui. Geriausios jų pupelės yra auginamos aukštai kalnuose, per centrinę šalies dalį besitęsiančių Andų papėdėje, o ypač Chanchango lygumoje.