Indonezija<<Indonesia Mandheling

<<Indonesia Kopi Luwak 

<<Indonesia Java Blawan 

 

Gaivinanti, stipri kava, tinkanti gerti bet kuriuo dienos metu

Kava yra auginama viso Indonezijos archipelago teritorijoje, o kaip žinoma, ypatingą vaidmenį kavos istorijoje atliko Javos sala.

Kavamedžius šiame rajone pasodino olandai XVII amžiuje (kai kurie žinovai tvirtina, kad tai įvyko dar anksčiau). Pirmoji kavos siunta iš Javos buvo parduota Amsterdame 1712 metais. 1877 metais visas plantacijas sunaikino kavamedžių rūdys, po to seni medžiai buvo pakeisti iš Afrikos atvežtais robusta atmainos augalais. Šiuo metu tik 6-10 proc. Indonezijos kavos sudaro arabika. Indonezija yra didžiausia pasaulyje robusta kavos augintoja, per metus pagaminanti 6,8 milijonus maišų pupelių, didesnė dalis visos produkcijos – apie 90 proc. - yra iš mažų ūkių.

Palankiausios auginimo sąlygos yra Javoje, Sumatroje, Sulavesi ir Flores. Rytinis Timoras, prieš prijungiant jį prie Indonezijos Respublikos, taip pat buvo žinomas kaip aukštos kokybės kavos augintojas.

Javoje nokstanti kava turi subtilų aromatą, palyginti nedidelį rūgštumą ir tolygų, maloniai subalansuotą skonį. Jos rūgštumas kiek didesnis nei Sumatros ar Sulavesi kavos, tas pasakytina ir apie aštrumą. Geriausios plantacijos: „Blavan“, „Jambit“, „Kayumas“ ir „Pankur“. „Mocha Java“ rūšis yra Javos ir Jemeno kavos mišinys.

Sumatroje – antroje pagal dydį respublikos saloje – yra sukoncentruota Indonezijos, garsėjančios gumos ir medžio eksportu, petrocheminė pramonė. Nepaisant to, daugelis gurmanų Sumatros kavą vertima labiau nei Javos. Labai vertinamos pupelės iš Mandhelingo ir Ankolos apylinkių: pirmosios iš jų pripažįstamos stipriausiomis iš arabikos pupelių rūšių pasaulyje.

Salavesi sala, esanti tarp Borneo ir Naujosios Gvinėjos, yra žinoma Celebes pavadinimu. Joje auganti kava pasižymi stiprumu ir turtingu aromatu. Geriausiai žinomos pupelės iš Kalossi apylinkių pietinėje salos dalyje – jos parduodamos „Celebes Kalossi“ ir „Rantepao“ pavadinimais.

Vienas iš pagrindinių kavos gamintojų Naujojoje Gvinėjoje yra plantacija „Sigri Estate“, joje auginama kava turi Indonezijos kavai būdingas savybes – yra stipri ir turi subalansuotą skonį.

Indonezijos kava stipri, lengvo sirupo konsistencijos, puikaus rūgštumo. Pagrindiniai jos pirkėjai - Vokietija ir Japonija, kas liudija apie jos aukštą kokybę. Geriausios kokybės arabikos rūšies pupelės yra vienos iš geriausių pasaulyje. Į iš jų paruoštą užpilą galima pridėti pieno arba grietinėlės nesibaiminant, kad pradings jos skonio ypatybės. Yra šešios kokybės klasės, aukščiausia iš jų yra žymima simboliu „AP“, nors niekas nežino, ką šios raidės reiškia.

Kai irklinius laivus pakeitė garlaiviai, Indonezijos kavos tiekėjai susidūrė su ta pačia problema kaip ir Indijos kavos augintojai iš Mysore – Europos pirkėjai, per ilgą laiką pripratę dėl transportavimo jūros sąlygomis pakitusių pupelių, nenorėjo „šviežios“, tai yra geresnės kokybės žaliavos. Norėdama patenkinti klientų „poreikius“, Indonezijos vyriausybė pradėjo laikyti žalias pupeles metus ir ilgiau sąlygose, imituojančiose ilgalaikį transportavimą jūros keliu. Deja, nuo to pasikeitė kavos skonis, kuris pirkėjų nesužavėjo, ir dėl to Javos ir Sumatros kavos populiarumas pradėjo mažėti.

Aprašytu būdu apdorota kava (anglų kalboje apibrėžiamu kaip pasage ar go-down) yra siūloma šiais pavadinimais: „Old Government“, „Old Brown“ ir „Old Java“. Taigi tai yra „seno stiliaus“ kava.

Patys indoneziečiai labiau mėgsta gerti turkišku, o ne europietišku būdu paruoštą kavą.