Meksika<<Mexico Topacio
<<Mexico Maragogype

 

Subtili, aromatinga kava iš šalies, užimančios ketvirtą vietą pagal kavos produkciją pasaulyje.

Pagal kavos produkcijos kiekį Meksika užima ketvirtą vietą, per metus pagamindama apie 5 milijonus maišų pupelių. Didesnė dalis šios žaliavos yra pristatoma iš maždaug 100 000 smulkių tiekėjų, o didelės plantacijos, kurios kadaise vyravo šioje šalyje, dabar retenybė. Vidutinis našumas iš hektaro yra 630 kg. Dar neseniai kavos rinka buvo visiškai priklausoma nuo valstybinės agentūros, vadinamos „Mexicano del Cafe“ (Inmecafe), kuri kontroliavo auginimo plotus ir paskirstė pupeles – prieinamas nuo lapkričio mėnesio – pasaulio rinkoms. Institutas supirkinėdavo pupeles minimaliomis kainomis ir tuo pačiu užtikrindavo žemdirbiams konsultacijas techniniais klausimais. Nuo 1991 metų šios institucijos veikla buvo labai apribota, o jos įtaka ateityje gali sumažėti dar labiau.

Vadinamosios „Kavos sutarties“ galiojimo pabaiga ir subvencijos likvidavimas pasirodė naudinga daugeliui gamintojų, privertė juos patobulinti individualias iniciatyvas ir užmegzti glaudesnius kontaktus su produkto gavėjais – ir šalyje, ir Jungtinių Valstijų teritorijoje. Susitarimas NAFTA tarp Kanados, JAV ir Meksikos greičiausiai palankiai veiks Meksikos kavos eksportą į Šiaurės Amerikos kraštus.

Pav. Žemdirbys kavos plantacijoje, Roma

Kai kurie mano, kad geriausios pupelės „Elephant“ auginamos būtent Meksikoje, o ne Gvatemaloje, tačiau iš tikrųjų nė vienas iš šių šaltinių neturi pakankamai stabilios produkcijos kokybės. Pupelės, žinomos kaip „Maragogype“, yra didesnės nei kitų rūšių, iš jų gaunami subtilaus, subrendusio skonio užpilai. Didesnė dalis Meksikos auginimo rajonų yra natūralaus charakterio, tačiau tai daugiau nulemia žemdirbių skurdas nei jų ekologinė savimonė.

Geriausias regionas yra Chiapas šalies pietuose. Ten auginamos pasaulyje pripažintos rūšys „Tapachula“ ir „Huixtla“. Aukštos kokybės pupelės auginamos ir Oaxaca, tą taip pat galima pasakyti apie natūraliai auginamą kavą Pluma Coixtepec. Oaxaca rajone yra auginamos „Altura Orizaba“ ir „Altura Huatusco“, o iš Veracruz apylinkių – „Altura Coatapec“. Geriausia ‚Elephant“ kava yra gaminama Meksikoje, ji vadinama „Liquidambar MS“.