Lankytas ūkis Kenijoje

2013-06-17
Lankytas ūkis Kenijoje
 

Įdomu tai, kad Kenijos gyventojai patys beveik negeria kavos (arba vartoja labai mažai, prastesnę, nekokybišką), jie labiau mėgaujasi arbata. Na, o jeigu jau susigundo kava, tai joje kavos sunku ir surasti, kadangi ten kur kas daugiau pieno, ji būna labai silpna. Apskritai Kenijos gyventojai kavos ne visada gali įpirkti. Kokybiška kava yra brangi ir toli gražu ne visiems pagal kišenę. 

Kenijoje mes išsirinkome kelias kavos rūšis ir planuojame jas atsivežti į Lietuvą. Ragavome mažojo derliaus kavos, kuris kiek atsilieka kokybe nuo didžiojo, laukiančio lapkričio mėnesį. 

Kuo Kenijos kava skiriasi nuo kitų šalių kavų? Šiaip lyginti negalime, kadangi skonis labai skirtingas. Beveik visa kava Kenijoje apdirbama šlapiuoju būdu: iš pradžių ji būna specialiose voniose, fermentuojasi, įgauna šiek tiek rūgštelės, kuri labai vertinama, kadangi kavai suteikia išskirtinio skonio. Kenijos kava nėra pigi palyginti su kitomis kavomis. Naujo derliaus, šviežiai paskrudintos kavos kilogramo kaina apie 100-120 lt. Taigi, visai normalu, kad ne visi afrikiečiai gali ją įpirkti.


Kenijoje kavos pupelės renkamos rankomis ir prie medelio grįžtama iki 10 kartų, kad surinktų tik sveikas ir prinokusias uogas. Taigi, uogos skinamos po vieną, vėliau rūšiuojamos, išrenkamos šiukšlės, pagaliukai, vėliau viskas perpilama į kibirus ir nešama užsirašyti...

Galime pamatyti, kaip dirba mamos su vaikais, kurie dar visai mažučiai, įsitaisę nešynėse ant nugaros. Už didžiulį kibirą kavos pupelių žmogus gauna vos 1 dolerį, o per dieną galima surinkt ne daugiau kaip 3-5 kibirus. Darbas, kaip matome yra tikrai labai sunkus.

Kenijos kava labai kokybiška ir gerai vertinama, nes šioje šalyje kavos auginama ne tiek ir daug. Dar įdomu tai, kad visa kava Kenijoje parduodama tik per aukcionus, į kuriuos papuola apie 600 pavyzdžių. Žinoma, prieš perkant, galima paragauti, ir tuomet rinktis, kurią pirkti. Tokia sistema sudaryta tam, kad ūkininkas gautų kuo didesnį pelną rengiamuose aukcionuose. Yra ir galimybė nuvažiuoti į norimą ūkį gauti kavos, tačiau ūkininkai nėra tuo suinteresuoti, kadangi kur kas daugiau galima uždirbti jau minėtuose aukcionuose.

 

Taigi, trumpai tariant, Kenija kavos atžvilgiu tikrai sužavėjo. Kokybe ji lenkia daugelį šalių. Na, o planuose turime dar ne vieną kavos kelionę – mintyse yra ir Meksika, ir Indija, ir daugelis kitų.

 

Balsuok už patikusią naujieną