Ragaukime naujai atsivežtą Jamaica Blue Mountain

2012-03-11
Ragaukime naujai atsivežtą Jamaica Blue Mountain
 

 

 

  Manau daugelis esate girdėję šį paslaptingą kavos pavadinimą. Kavos mėgėjų prašymu jau gavome gražiai statinaitėje supakuotas žalias pupeles. Jas tinkamai paskrudinę jau galime dalintis šviežiai skrudinta kava iš Jamaikos Mėlynojo kalno.

 

    Išskirtinis aromato, kūno ir rūgštelės balansas, tai yra kombinacija, kurios dėka Blue Mountain kava yra ypatinga. Retos kokybės ir aromato kavamedžiai kalnuose būna  apgaubti rūko keletą valandų per dieną. Tai sukelia lėtesnį  kavos pupelių brendimą. Todėl  derlius nuo žydėjimo iki derliaus nuėmimo trunka apie dešimt mėnesių.

 

 


1953 metais Jamaikos vyriausybė įkūrė Jamaikos kavos pramonės tarybą (CIB – coffee industry board), tai institucija, apsauganti Jamaikos kavos kokybę. Griežti kvalifikuotų kokybės kontrolės ekspertų tikrinimai iš CIB garantuoja, kad  kava yra 100% Jamaikos Blue Mountain. CIB antspaudas yra kokybės garantija.  

 

    Clifton Mount pradėjo gamybą 18-ojo amžiaus viduryje ir yra vienas seniausiai veikiančių kavos ūkių Jamaikoje. Šis ūkis nuo 1977 metų priklauso ir yra valdomas Sharp šeimos.  
Čia kokybė yra ekspertiškai kontroliuojama kiekviename proceso etape. Siekiant sumažinti vandens suvartojimą, buvo pastatytas kavos minkštimo nuėmimo įrenginys, kurio dėka sutaupoma daug vandens. Ūkis taip pat naudoja vandens  perdirbimo sistemą.

 

  

 

   Ūkis yra pripažintas kaip auginantis geriausią pasaulyje žinomą Blue Mountain kavą. Clifton Mount su savo elegantišku Didžiuoju dvaru yra įsikūręs Niukaslio regione, rytiniame šlaite, Kotrynos viršukalnėje 1300 metrų virš jūros lygio.

Kilmės šalis: Jamaika

Plantacija: Clifton Mount

Kavos rūšis: 100% arabikos pupelės

Arabikos veislė: Typica

Skoninės savybės: nuostabus rūgštelės, kūno ir aromato balansas. Rūgštelė ryški ir subtili, kūnas švelnus ir aksominis. Aromatas švelniai prasismelkiantis su gėlių ir citrinų pustoniais. 


<<atgal


Balsuok už patikusią naujieną