Nikaragva<<Nicaragua Maragogype

<<Nicaragua Talia 

 

Geriausios Nikaragvos kavos rūšys – švelnios, vidutinio stiprumo ir labai aromatingos – priskiriamos geriausioms kavoms pasaulyje

Daugelyje šalių kavos gamybą sutrikdo valstybiniai perversmai. Nikaragva, deja, priklauso toms šalims, kuriai ši problema aktuali. Po 1979 metų revoliucijos, kai kavos plantacijų savininkai pabėgo į Majamį, vyriausybė negalėjo apsispręsti dėl žemės platinimo būdo. Tai sukėlė kavos gamybos nuosmukį nuo 1 milijono maišų septyniasdešimtųjų metų pradžioje iki maždaug 600 000 devyniasdešimtaisiais metais.

Šiuo metu kavos pramonė jau laisva nuo vyriausybės kišimosi, o rinkų užkariavimas lieka privačių bendrovių veiklos reikalu. Geriausia Nikaragvos kava noksta šalies šiaurėje ir jos vidurinėje dalyje. Aukščiausios rūšies pupelės yra auginamos Matagalpa, Jinotega ir Nuevo Segovii apylinkėse.

Rinktinė Nikaragvos kava yra žinoma kaip „Central Estrictamente Altura“. Ji nepriekaištingo skonio: gero rūgštumo ir malonaus aromato. Prastesnės rūšys visuotinai naudojamos kaip sudėtinė mišinių dalis.