Salvadoras<<El Salvador Pacamara

<<El Salvador San Miguel

Prabangi švelnaus skonio arabika

Salvadoras yra viena iš mažiausių šalių Vidurio Amerikoje, tačiau priskiriama tankiausiai apgyvendintoms teritorijoms. Čia gaminama tolygi, lengvai atpažįstamo skonio kava, kurios gamyba atneša šaliai 40 proc. pelno iš eksporto. Geriausios pupelės yra siūlomos nuo sausio iki kovo mėnesio. Vokietija reguliariai perka 35 proc. aukščiausios rūšies (SHG) žaliavos.

Šio šalies ūkio pusiausvyrą, deja, sutrikdė neseniai įvykęs partizanų karas. Dėl kenkėjų - kavos rūdžių ir kirvarpų - kavos gamyba septinto dešimtmečio pradžioje sumažėjo 3,5 milijonų maišų į metus, 1990-1991 metais – apie 2,5 milijonų maišų. Rytinėje šalies teritorijoje nuostoliai buvo didžiausi, todėl daugelis žemdirbių apleido plantacijas. Dėl nepakankamų investicijų augimo našumas nukrito nuo 1200 kg/ha iki 900 kg/ha.

Situaciją papildomai sukomplikavo fiskalinė vyriausybės politika, kuri 1986 metais kavos eksportą apmokestino penkiolikos procentų mokesčiu, nepriklausomai nuo jau esančio trisdešimties procentų mokesčio. Šie veiksniai (kartu su nepalankiais valiutų kursais) nulėmė žymų produkcijos sumažėjimą ir prastesnę kokybę.

Naujoji Salvadoro valdžia, suvokdama kavos pramonės reikšmę šalies ūkiui, ypač jos vaidmenį vystant prekybą su užsieniu, nedarbo lygio sumažinimui ir žemės ūkio situacijos pagerinimui, priėmė nutarimus, kurie pagerino situaciją. 1990 metais kavos eksportas buvo iš dalies privatizuotas tikintis, kad tai pagerins Salvadoro kavos padėtį pasaulio rinkose.

Salvadoro kava yra tipiška Vidurio Amerikos kava – ne per daug stipri, tačiau aromatinga, skaidri ir lengvai rūgšti. Panašiai kaip ir Gvatemaloje ar Korsikoje, ji yra klasifikuojama pagal aukštumas, ant kurių buvo išauginta – kuo aukščiau yra plantacija, tuo geresnė pupelių kokybė. Geriausia rūšimi Amerikos Organic Certified instituto yra pripažinta – „Pipil“. Actekų ir majų kalbose šis pavadinimas reiškia paprasčiausiai kavą. Retenybė yra pupelės „Pacamara“, kurios gautos sukryžminus „Pacas“ iš Maragogype kavamedžius. Geriausia tos rūšies žaliava gaunama vakarinėje šalies dalyje, ypač Santa Ana apylinkėse, netoli sienos su Gvatemala. „Pacamara“ užpilas yra labai skanus – stiprus, tačiau nelabai sunkus, puikaus aromato.

Pav. Kavos, skirtos eksportui, pakavimas; Cuscachapa