Tanzanija<< Į šalies kavos asortimentą

 

Geriausios šios šalies kavos rūšys yra puikaus, švelniai rūgštaus skonio, puikaus aromato

Kavos gamyba ir eksportas sudaro svarbią šios šalies ūkio dalį. Tanzanijoje yra gaminama daug „Peaberry“ rūšies kavos, kurios skonis yra intensyvesnis nei įprastos kavos. Apkritai Tanzanijos kavai būdingas aštrus ir išraiškingas skonis. Pavyzdžiui, kavos „Chagga AA“ kavos užpilas yra iš Moshi apylinkių, prie Kilimandžaro papėdės – stiprus, pilnas ir aromatingas.

Tanzanijos kavos pramonė patyrė nuostolius dėl politinės situacijos ir kavamedžių ligų, todėl eksportuojamų pupelių kokybė nėra visiškai stabili. Dėl šių problemų krito kainos, o tai dar labiau sustiprino kavos rinkos problemas. Be to, skaičiuojama, kad 1969-1985 metais apie 12 proc. aukštos kokybės arabika kavos buvo nelegaliai išvežta į Keniją. Paskutiniu metu pastebimi situacijos gerėjimo ženklai – tiesa, dar nedideli, bet labai laukiami, nes Tanzanijos kava yra viena geriausių pasaulyje.

Praeityje Tanzanijoje kava buvo auginama didelėse plantacijose, šiuo metu apie 85 proc. jos derliaus yra iš mažų ūkių, kurių savininkai susibūrę į kooperatyvus. Svarbiausia gamintojų grupė yra Kilimandžaro kooperatyvų sąjunga (KNCU).

Privatiems eksportuotojams kavą aukcionuose parduoda Tanzanijos kavos prekybos taryba (TCMB). Aštuntame dešimtmetyje didelė produkcijos dalis buvo parduodama tiesiogiai Tarybai aplenkiant aukcionus, tačiau dabar yra kitaip. Tanzanijos kavos pramonę veikia laipsniško liberalizavimo procesas – netolimoje ateityje privačios firmos ir privatūs asmenys galės pirkti pupeles, suklasifikuotas tokiu būdu, kuris tenkina Vokietijos, Suomijos, Olandijos, Belgijos ir Japonijos pirkėjus.