UgandaDaug žadanti ateitis

Arabika rūšies pupelės sudaro tik 10 proc. visos Ugandos kavos produkcijos, tačiau verta jos paieškoti. Geriausia žaliava yra iš šalies šiaurės rytuose esančių auginimo plotų, palei sieną su Kenija, Egor ir Bugisu kalnų rajone ir vakaruose, aplink Ruvenzori kalną esančių plantacijų. Pupelės ekspertams siūlomos sausyje ir vasaryje.

Uganda yra žemdirbių kraštas, o ten vyraujantis klimatas nulėmė, kad daugiausiai auginama robusta. Šešiasdešimtais metais per metus buvo pagaminama 3,5 milijonų maišų, aštuoniasdešimtais metais dėl politinių neramumų produkcija sumažėjo iki 2,5 milijonų maišų. Paskutiniu metu gamyba vėl padidėjo iki 3 milijonų maišų.

Coffee Marketing Board (CMB) agentūros monopolis buvo panaikintas 1990 metais, dėl to turėjo pagerėti produkto kokybė ir sumažėti savikaina. Daugelį anksčiau šios agentūros atliekamų veiksmų šiuo metu atlieka kooperatyvai. Privatizuotas sektorius atneša apie du trečdalius visų pajamų iš šios žaliavos eksporto, todėl vyriausybė kavai patvirtino mokesčius, tikėdamasi gauti lėšų. Tai, deja, dvidešimčia procentų sumažino kavos eksportą ir padidino nelegalią prekybą kava.

Neseniai padidėjusios kavos kainos paskatino Ugandos žemdirbius – panašiai kaip ir Tanzanijos– grįžti į ankstesnes plantacijas, taigi yra vilties, kad daug apleistos žemės vėl bus dirbamos.